Διάκριση-βράβευση σχολείου

Μαθητές του σχολείου μας,

με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Κούρου Σταυρούλα

(ΠΕ15) Οικιακή Οικονομία,

με τη λήξη του σχολικού έτους 2014-15, συμμετείχαν στο Μαθητικό Διαγωνισμό Αφίσας με θέμα:

«Το δικό μας σχολείο?. Τι μου αρέσει στην τάξη μου, γιατί το σχολείο μου είναι σημαντικό για μένα»

που διοργανώθηκε στο πλαίσιο του 1ου Πανελληνίου Συνεδρίου Σχολικής Ψυχολογίας από το

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Φιλοσοφική Σχολή - Τμήμα Ψυχολογίας

Το παραγόμενο έργο (αφίσα και κείμενο) τελικά επιλέχθηκε για διάκριση μεταξύ των έργων που υποβλήθηκαν από σχολεία  δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

To Συνέδριο διοργανώθηκε από το Τμήμα Ψυχολογίας και το Κέντρο Έρευνας και Εφαρμογών Σχολικής Ψυχολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με τον Κλάδο Σχολικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας (http://www.schoolpsych2015.gr).

Η αξιολόγηση των έργων έγινε από διεπιστημονική κριτική επιτροπή με βάση κριτήρια στον καλλιτεχνικό, ψυχολογικό και φιλολογικό τομέα.

Η τελετή απονομής των διακρίσεων  πραγματοποιήθηκε κατά τη διάρκεια του 1ου Πανελληνίου Συνεδρίου Σχολικής Ψυχολογίας, το Σάββατο 21 Νοεμβρίου και ώρα 18:30 στην Αίθουσα: AULA, στη Φιλοσοφική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Τιμητική πλακέτα απονεμήθηκε στο σχολείο και έπαινοι συμμετοχής στους μαθητές:

Αβραμίδου Μαρία  Β1

Κοτταράς Άγγελος Γ2